Wampiry.org
Największe polskie forum o wampirach

Śledzone tematyŚledzone tematy FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Duchy, wampiry, egzorcyzmy
Autor Wiadomość
alijana 

Reputacja: 50
Poziom: 16
HP: 0/556
 0%
MP: 265/265
 100%
EXP: 9/39
 23%
Wysłany: 2011-04-30, 13:23   Duchy, wampiry, egzorcyzmy

Według wierzeń ludu Lisu, świat zamieszkują nie tylko ludzie i zwierzęta, ale także liczne byty niewidzialne. Są wśród nich boskie istoty z potężnym Wu sa na czele, jak i mnóstwo różnych duchów.
Spośród wielu istot, w których istnienie wierzą Lisu, wyjątkowo złowrogie są… wampiry i ludzie-tygrysy. Mogą one opętać każdego człowieka. Wampiry nie zamieniają się w nietoperze, lecz w koty lub psy. Wysysają krew żywych i niedawno zmarłych. Z kolei ludzie-tygrysy są odpowiednikiem wilkołaka – osoba opętana zmieniać się może w złowrogiego, potężnego tygrysa. Opętany przez ducha-tygrysa jest wyjątkowo niebezpieczny i łatwo może sprowadzić obłęd na członków swej rodziny. Może również spowodować, by duch człowieka-tygrysa wszedł w jakieś drogocenne przedmioty, które potem porzuca na ścieżce lub drodze. Jeśli ktoś nieopatrznie podniesie taki przedmiot – także zostanie opętany.

Źródło: http://www.etnikana.pl/index.php/blog/relacj

Wczoraj rozmawiałam z koleżanką w pracy i tak się zastanawiałyśmy nad istnieniem istot innych niż my ludzie. Zadziwiające jest to, iż wierzenia się powielają w różnych częściach świata, wiara w duchy, zjawy wampiry. Koleżanka opowiedziała mi, o informacji jaką usłyszałam ostatnio w telewizji, o plemieniu, które od wielu pokoleń wierzą w wampiry. Wiara w te same stwory powiela się pomimo braku kontaktu między, kulturami. Spróbuję znaleźć coś więcej na temat tego plemienia i tutaj wstawię.

Viktoria90 

Poziom: 23
HP: 12/1225
 1%
MP: 585/585
 100%
EXP: 60/65
 92%
Wysłany: 2011-04-30, 13:58   

bardzo interesujące...kiedyś również słyszała o tym plemieniu...ale nie pamiętam na jakim kanale telewizyjnym...a o o opętaniu przez ducha-tygrysa...też słyszałm i to chyba nie jedyne takie plemię które w to wierzy.
Ale z niecierpliwością czekam na coś więcej:)..Mam nadzieje ze coś ciekawego jeszcze znajdziesz:)

Martusia22 

Poziom: 30
HP: 69/2333
 3%
MP: 1114/1114
 100%
EXP: 84/99
 84%
Wysłany: 2011-05-01, 12:52   

Ja o czymś takim oglądałam na Discovery parę miesięcy temu. Bardzo mnie to zaciekawiło i chyba właśnie od tamtego czasu zaczęłam się tym interesować tak bardziej na serio.

carnavau 

Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 10/20
 50%
Wysłany: 2011-11-15, 00:51   

Alijana wierzysz w Boga?..

Jam jest Hermes Własne skrzydła pożerając Oswojon zostałem...

alijana 

Poziom: 16
HP: 0/556
 0%
MP: 265/265
 100%
EXP: 9/39
 23%
Wysłany: 2011-11-15, 15:53   

nie. a tak apro po, dawno cię tu nie było drogi Carnavau :) pamiętasz jeszcze utwór którego szukałeś nazwy i wykonawcy?

Odpowiedz do tematu