Wampiry.org
Największe polskie forum o wampirach

Śledzone tematyŚledzone tematy FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Symbolika wampirów
Autor Wiadomość
Szelma 
Szeptucha

Pomogła: 2 razy

Reputacja: 50
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 60/78
 76%
Wysłany: 2019-03-08, 19:27   

RXA623 napisał/a:
Dawno nie widziałem osób z symbolicznymi tatuażami, dla których te tatuaże znaczyły więcej niż "no, fajny obrazek".

Ja mam :P

Co do pytania jednak - zgodzę się z RXA, bo sama niejednokrotnie pytając o okoliczności powstania jakiejś dziary albo o ów "głębszy sens" czy też motywy wybrania takiego a nie innego wzoru słyszę "a wiesz, bo to tak ładnie wygląda" czy coś w tym stylu.

Neosferatu 

Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 3/8
 37%
Wysłany: 2019-03-09, 16:44   

Ja tylko zwrócę uwagę, że Ankh stał się popularny w związku z wampirami przed zaistnieniem Wampira:Maskarady. Jedną z rzeczy, która spowodowała jego popularność, szczególnie jako naszyjnika, był film The Hunger(Zagadka Nieśmiertelności) z 1983. Ale to tak z pamięci, pewnie znajdą się i dużo wcześniejsze przypadki.

Ten film też spopularyzował idee naszyjnika Ankh z ostrzem w środku, używanym do nacinania.

Detta 

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 7/9
 77%
Wysłany: 2019-03-13, 12:03   

Cytat:
Ten film też spopularyzował idee naszyjnika Ankh z ostrzem w środku, używanym do nacinania.

Wydaje mi sie ze ten motyw z ostrzem w krucyfiksie byl juz wykorzystywany duzo wczesniej - chyba w Świętoszku Moliera bohater obierał jabłka ostrzem ukrytym w krzyżu

fallenar 

0%
 100%
 37%
Wysłany: 2019-03-13, 13:24   

W zasadzie nie ma to znaczenia, "kiedy" dany przedmiot, został adoptowany i na jakie potrzeby.
Geneza przedmiotu, czy mówiąc dosłownie "pochodzenie", w gruncie rzeczy pozostaje niezmienne. I tak jest również w przypadku krzyża Egiptu.

Oczywiście pomijam tu wszelkie formy idiotyzmów jak choćby powyższe obieranie jabłek, czy hitlerowska swastyka, itp... bo to już jest przede wszystkim geneza głupoty, nic ponadto.

Neosferatu 

0%
 100%
 37%
Wysłany: 2019-03-13, 20:54   

Detta napisał/a:
Wydaje mi sie ze ten motyw z ostrzem w krucyfiksie byl juz wykorzystywany duzo wczesniej - chyba w Świętoszku Moliera bohater obierał jabłka ostrzem ukrytym w krzyżu

Ostrza we wszystkim są wykorzystywane od dawna. Ale dla popularyzacji Ankh w tym kontekście wszystko wskazuje, że ten film nie ma znaczenia.
Z drugiej strony rzucę okiem, czy Janion, Petoia czy inni mają coś do powiedzenia na ten temat jak wrócę do siebie gdzieś po weekendzie pewnie.

Neosferatu 

0%
 100%
 37%
Wysłany: 2019-03-13, 21:23   

Jejku, dlaczego nie mogę edytować.
Cytat:

W zasadzie nie ma to znaczenia, "kiedy" dany przedmiot, został adoptowany i na jakie potrzeby.
Geneza przedmiotu, czy mówiąc dosłownie "pochodzenie", w gruncie rzeczy pozostaje niezmienne. I tak jest również w przypadku krzyża Egiptu.

Szanuję podejście, ale jako, że lubię ewolucje, przemianę i interesuje mnie, jak funkcjonuje dany przemiot w dniu dzisejszym, stoję na trochę innej pozycji. Jakby to powiedzieli mieszkańcy Albionu let's agree to disagree.

Odpowiedz do tematu